Můj výběr
0 položek
Co je to? »
Váš košík:
0 za 0
| Přihlášení »
originální svatební oznámení rychle, kvalitně a levně
Vyberte si kategorii
Úvod > Jak dodat fotografie

Jak správně dodat fotografie na svatební oznámení

Bitmapová data (fotografie, obrázky)

  • Rastrové obrázky ve formátech JPG, PNG, BMP, TIFF musí mít dostatečné rozlišení pro tisk 300 dpi ve 100% tiskového rozměru.
  • Obrázky můžete ponechat v RGB. Nezapomeňte, že barvy obrázku se po převodu do tiskových barev CMYK mohou změnit.

 Doporučení

Nevkládejte fotografie a obrázky do Wordu zkazíte tím většinou jeho kvalitu a použitelnost. Fotografie nám zasílejte v nejlepší podobě, jakou máte k dispozici (jsou to zpravidla přípony TIF, PNG, PSD, JPG, BMP, GIF, CDR, popřípadě někdy i. PDF). Zašlete nám je a my vybereme to nejvhodnější.


Formáty pro dodání tiskových podkladů v PDF

Základní pravidla pro tvorbu tiskového PDF

PDF nám dodejte ve formátu standard PDF/X-1a, který povoluje pouze barevný prostor CMYK a zajistí správné vložení fontů a sloučení průhledností.

Veškerá písma převeďte na křivky.


Co je to spad a čistý formát?

Bleed Box - Spad
Co je to spad? Spad (nebo také Spadávka) je označením pro přesah tištěného dokumentu přes okraje výsledného formátu. Spadu se užívá z důvodu možných nepřesností při „ořezávání“ výsledné tiskoviny na přesný formát

TRIMBOX – čistý formát
Rámeček řezání (TrimBox) identifikuje čistý formát tiskoviny po ořezu, např. tiskovina A4 má rámeček řezání 210 x 297 mm. Trim Box je základní rámeček, od kterého lze dále odvozovat i spadávku či velikosti média nebo bezpečnou zónu.

  • Pomocí rámečku řezání (TrimBoxu – viz vysvětlení níže) definujte požadovaný rozměr hotové tiskoviny tzv. čistý formát, i když si myslíte, že řezání nebude třeba.
  • Objekty, které mají sahat až k okraji čistého formátu, musí přesahovat rámeček řezání minimálně o 3 mm. Velikost spadu definujte pomocí rámečku spadávky (Bleed Boxu – viz vysvětlení níže) a přesahující objekty k němu zarovnávejte.
  • Dodržujte bezpečnou zónu min. 4 mm uvnitř rámečku řezání.
  • Doporučená minimální velikost použitého písma je 5 b u černého textu, u bílého textu alespoň 6 b. Velikost linií se doporučuje černá min. 0,25 b, bílá 0,75 b.

 Příprava tisku

Co může negativně ovlivnit barevnost nebo kvalitu výtisku

Použití fotografe nebo obrázku v nedostatečném rozlišení
Rozlišení grafiky by mělo být optimálně tiskové rozlišení 300 dpi nebo 600 dpi. Rozlišení je třeba při přípravě grafiky věnovat dostatečnou pozornost, jinak může při tisku dojít k nepříjemným obrazovým nedostatkům na výtiscích.

Hot-line: 777 068 303
výrábíme svatební oznámení
|Copyright © 2015-2019 Svatební oznámení moderně CZ